bluewhale.jpg (7129 bytes)

titul2x.jpg (9474 bytes)

NIC TAK NEZKRACUJE ŽIVOT JAK ZTRACENÉ KROKY, ZBYTEČNÁ SLOVA A NEPOTŘEBNÉ MYŠLENKY. ČÍNSKÉ PŘÍSLOVÍ

Známe svět ve kterém žijeme? Známe sami sebe? Energie, která proudí v našem těle a mezi naším tělem a okolním světem, je pro nás stále velkým tajemstvím. Žijeme v době technické revoluce, rozvíjíme a vymýšlíme nové technologické systémy a při tom ani netušíme, jaká tajemství a možnosti skrývá naše tělo i mysl. Prastaré praktiky Ajunédy se stále otevírají našemu poznání a ukazují nám, že nerovnováha v našem těle je především narušením naší psychické a energetické rovnováhy. Navykli jsme léčit nemoc jako důsledek, ale málokdy hledáme její příčinu. Z toho vidíme, jak mezi lidmi převažuje materializovaný pohled na svět a jak málo rozvíjejí svůj duchovní pohled na svět.

Každý prst, počínaje palcem symbolizuje jeden živel:
oheň, vzduch, nebe, zemi a vodu. Spojení některých prstů dosáhneme harmonizujícího působení na jednotlivé části těla a tím i překvapivého uvolnění nebo se dokonce zbavíme mnohých bolestí.

Tyto techniky jsou nenáročné a jednoduché. Můžete je používat kdekoliv. Mudry cvičíme oběma rukama současně, pokud to však z určitých závažných důvodů nelze, pak jenom jednou rukou. Samozřejmě je mnohem účinější, když sedíte v zpřímené poloze nebo přímo v poloze lotosového květu, jste v klidu nebo mírně relaxujete. Tyto mudry jsem zkoušel poprvé na moři a pokud bych nebyl přesvědčen o jejich účinnosti, nikdy bych o nich nepsal. Nezapomínejte však na vytrvalost a pravidelnost, neboť ty jsou jednou z hlavních podmínek kladného účinku těchto cvičení.

Mudry prstů jsou jedním z mnoha způsobů, jak být přátelský nejen ke svému tělu a ke své mysli, ale také ke svému okolí.

http://www.sweb.cz/mudryprstu.html